Sprzęt jeździecki Equiline

Włosi posiadają bardzo bogatą tradycję jeździecką. W związku z tym dobrze wiadomo każdemu miłośnikowi jeździectwa, że kraj ten słynie z produkcji wysokiej jakości akcesoriów jeździeckich. Działają tam jedne z najbardziej znanych i cenionych firm zajmujących się produkcją wysokiej jakości sprzętu do jazdy konnej. Większość z tych przedsiębiorstw posiada dużą tradycję, a także mocno ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym, a ich nazwy są od razu kojarzone przez każdego miłośnika jeździectwa. W ostatnim czasie co raz częściej w sklepach jeździeckich możemy spotkać się z produktami włoskiej firmy Equiline. Niektórzy doskonale wiedzą co kryje się pod tą marką, jednak spora ilość jeźdźców z Polski nie miała jeszcze kontaktu z rzeczami tego przedsiębiorstwa. Co prawda Equiline powstało dość dawno temu bo w roku 1980, ale na rynku międzynarodowym stało się bardziej znane w ostatnich latach. Warto bliżej zaznajomić się z ofertą tego producenta, ponieważ swoje towary wytwarza z dbałością o najmniejsze szczegóły co czyni je wyjątkowymi.

czapka 2

Equiline zostało utworzone przez Paula Marchetto we wczesnych latach 80’. Misją firmy jest produkowanie dla jeźdźców eleganckich, bezkompromisowej jakości akcesoriów jeździeckich wytwarzanych we włoskim stylu oraz opracowanych na bazie połączenia nowoczesnych materiałów z dużym doświadczeniem. Wszystko po to, aby stworzyć produkty dla najbardziej wymagających klientów. Pierwszym produktem Equiline był innowacyjny czaprak, który cechował się dużą przewiewnością tkaniny, a także znakomitymi właściwościami absorpcji wibracji przez użycie nowatorskiego systemu ACS. Z biegiem czasu, w wraz z nabywaniem doświadczenia i wiedzy przedsiębiorstwo powiększało swoją ofertę o szereg nowych rzeczy. Aktualnie firma produkuje stroje jeździeckie, kompletny osprzęt dla konia, a także inne akcesoria jeździeckie. Wszystkie z produktów Equiline cechują się najwyższą jakością wykończeń i zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Sprawia to, że produkty Equiline są niezwykle ekskluzywne. Jednakże na tym nie kończy się ich unikalność.

czaprak 3

Przedsiębiorstwo jak już wcześniej zaznaczono kładzie bardzo duży nacisk na innowacyjność, dzięki czemu prowadzi różne badania koncentrujące się na właściwościach materiałów i anatomii jeźdźca i konia. Przez to wszystko na przestrzeni lat firma opatentowała wiele technologii, które wykorzystuje w swych obecnych produktach. Zaowocowało to uzyskaniem bardzo dobrych cech użytkowych tych towarów. Seria odzieży sygnowana nazwą X-Cool została wykonana ze specjalistycznego tworzywa zapewniającego doskonałe przyleganie i przewiewność dwukierunkową. Natomiast bryczesy z zastosowaną technologią X-Grip gwarantują dużą przyczepność nóg do siodła. Są to tylko niektóre z wykorzystywanych technologii. Wszystkie z nich mają na celu zwiększenie komfortu użytkowania oraz polepszenie wytrzymałości. Ciągły nacisk na rozwój umożliwił znaleźć się Equiline w światowej czołówce producentów zajmujących się produkcją sprzętu jeździeckiego. Obecnie marce powierzyło zaufanie wielu światowej sławy jeźdźców, którzy godnie noszą logo producenta. Gorąco zachęcamy wszystkich do zaznajomienia się z asortymentem tego producenta.