3 fakty i mity na temat much w stajni

Muchy końskie, meszki, kleszcze i inne insekty są zmorą każdego konia latem. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z nimi, jednak czy działają?

MIT: Nie da się pozbyć much ze stajni

To nie prawda!

Istnieją preparaty odstraszające owady, dzięki którym zwierzęta mogą mieć spokój podczas pobytu w boksie. Co więcej, tego typu preparat można zastosować również w korytarzu stajni, w przyczepie do przewozu koni czy przy koniowiązie.

Najlepiej w tym celu sprawdza się spray Absorbine Ultra Shield Brand, który skutecznie odstrasza z obszaru stajni komary, meszki, gzy i inne tego typu insekty.

Ten spray na owady należy zaaplikować w miejscu, w którym przebywają nasze konie i z którego chcemy pozbyć się owadów. Należy unikać bezpośredniego kontaktu zwierzęcia z preparatem, ponieważ jego chemiczny skład może podrażnić wrażliwe konie. Ochrona zapewniona jest do 14 dni, a sama formuła sprayu jest odporna na warunki atmosferyczne.

FAKT: Spray na muchy dla koni może pielęgnować sierść

Oczywiście, że tak! Zawarta w środkach na owady dla koni gliceryna ma właściwości pielęgnujące sierść i ukąszenia.

Spray Over Horse Horsefly ma bardzo naturalny skład, dzięki czemu może chronić przed owadami nawet źrebięta! Zawarta w składzie gliceryna pielęgnuje końską sierść, nabłyszcza ją i poprawie jej kondycję. Co więcej, ten środek na owady dla koni spełnia wszystkie potrzeby konia i jego właściciela – odstrasza owady podczas pobytu na pastwisku, nie spływa wraz z potem podczas treningu i dodatkowo niweluje świąd powstały po ukąszeniu.

MIT: Preparaty na owady dla koni nie nadają się dla koni wrażliwych

Bzdura! Na rynku jest masa preparatów przeciw owadom, które oparte są na naturalnym składzie i nie podrażniają nawet najwrażliwszych koni.

Co więcej, jeżeli twój koń jest wrażliwy na rozpylanie preparatów w formie sprayu, to możesz również zaopatrzyć się w środek w formie żelu. Taka forma preparatu na owady dla koni rewelacyjnie sprawdza się zarówno podczas pobytu na padoku, jak i podczas treningu, ponieważ formuła nie spływa wraz z potem.