Dlaczego jeździectwo?

Jeżdżenie na koniu staje się w Polsce coraz popularniejszą możliwością rekreacji. Oczywiście dla niektórych osób to nie tylko atrakcyjne hobby, ale właściwie zawód . Warto jednak wspomnieć, że by jeździć na koniu nie musisz od razu brać udziału w zawodach. Czemu by nie postanowić sobie, by uprawiać jazdę rekreacyjną? Jazda konna rekreacyjna to wspaniały sposób rozluźnienie się nabranie kondycji i dobre zdrowie. To oprócz tego szansa na spędzanie czasu w otoczeniu przyrody oraz radość z przebywania ze zwierzęciem.

Jazda rekreacyjna jest generalnie odpowiednia dla każdej osoby i bez ograniczeń wiekowych . Żeby sprawiała przyjemność dobrze jedynie opanować parę podstawowych umiejętności i naturalnie – mieć nieco doświadczenia . Oczywiste jest, że prawdziwą satysfakcję osiągniemy wtedy, gdy poświecimy tej pasji trochę więcej uwagi. Nie tylko sztuce jeżdżenia na koniach ale też samemu zwierzęciu. Po pewnym czasie pozwoli nam to osiągnąć prawidłowe nawyki, jakimi są m.in.: utrzymywanie odpowiedniej pozycji na koniu, właściwe trzymanie wodzy, sposób siedzenia w siodle. Nauczymy się również jak odczytywać zachowania konia. Te wszystkie szczegóły zaczniemy robić automatycznie i pozwoli nam to cieszyć się swobodną jazdą na koniach i kontaktem z naturą.
Być może postanowimy nasze okazjonalne hobby uczynić życiową pasją zamienić w życiową pasję .
Osoby zaangażowane w tę dyscyplinę zaczynają po jakimś czasie planować nie tylko z myślą o doskonaleniu jazdy konnej, ale także o osobistym wyposażeniu do jazdy na koniach. Sprzęt do jazdy na koniu to istotny detal tego zajęcia. W dobrych sklepach znajdziemy ogromny wybór produktów zarówno dla zwierzęcia ( specjalistą w tej dziedzinie jest między innymi Eskadron) jak i dla jeźdźca ( można by polecić artykuły Pikeur).
Co takiego wchodzi w skład sprzętu jeździeckiego?
Produkty takie można podzielić na 2 kategorie. Jak nadmieniliśmy, mamy po pierwsze sprzęt dla człowieka. Natomiast drugą kategorię stanowi wyposażenie dla konia. Na rzeczy dla koni składają się głównie siodła oraz cały osprzęt do siodeł, ale także derki, czapraki, kantary i uwiązy. W skład ten wchodzą także rozmaite preparaty oraz narzędzia pielęgnacyjne do czyszczenia i ochrony zwierzęcia, a także różnego rodzaju ozdoby. Jeśli chcemy, żeby sprzęty te posłużyły nam przez długi czas, były też estetyczne i co najważniejsze wytrzymałe warto nie oszczędzać na zakupach, kosztem doskonałej jakości. Wymieniony wcześniej Eskadron ma w ofercie naprawdę dobrej klasy asortyment dla koni.
Co natomiast z jeźdźcami? Na przedmioty dla jeźdźca składają się kaski i toczki, buty i ochraniacze, rękawiczki, palcaty ale też odzież: kamizelki, kurtki, bluzki, spodnie i wiele, wiele innych artykułów kurtki i kamizelki, spodnie tzw. bryczesy, bluzki i chusty i wiele innych artykułów ( firma Pikeur oferuje odzież nie tylko dobrej klasy, ale też o ciekawym wzornictwie). Trzeba mieć świadomość , że zarówno sprzęty dla konia, jak i artykuły dla jeźdźca to nie są niepotrzebne detale, ale istotne rzeczy, które mają wpływ na to, że jazda konno jest dużo bardziej komfortowa – dla człowieka i dla zwierzęcia.

W różnych dziedzinach zdania na temat wygląd ubioru są podzielone . Niektórzy myślą, że istotna jest użyteczność odzieży, są też tacy, którzy lubią rozmaite gadżety, kupują zawsze firmowe rzeczy, są również i tacy, którzy znają plusy specjalnych ubrań , ale chcieliby, ażeby wyglądały doskonale na osobie.
Na polskim rynku jest mnóstwo firm oferujących ubrania dla jeźdźców. Bez problemu można odnaleźć wśród nich producentów, którzy podobnie jak Pikeur, potrafią łączyć jakość i funkcjonalność ze ciekawym wzornictwem i aktualną modą. Jeżeli jeździmy na koniu często warto kupić sobie takie ubrania nawet jeżeli nie mamy potrzeby świetnie prezentować się na zawodach w jeździectwie. Chodzi o to abyśmy dobrze się czuli w każdej chwili praktykowania ulubionego hobby, tym bardziej jeżeli poświęcamy mu dużo czasu.